Lilith, Eva a Adam

fafe874bd3ee59647f4eb63665839d77Lilith, Eva a Adam

Neboli vnitřní muž a vnitřní žena versus temná stránka ženství

 

Moje Lilith (neboli Černá luna) je ve znamení lva a mám ji v sedmém domě – domě partnerství. Celý můj život výrazně ovlivňovala mé vztahy. Má Lilith je vášnivá, sexuální, ohnivá, nezkrotná, provokativní, tvrdá, kastrující, vyzívající, ale také plna bolesti z násilí na ženství (mém i pokolení všech žen mého rodu), plná bolesti se sexuálním kontextem. Ještě před několika měsíci jsem ji obdivovala a narcistně si ji chtěla ponechat jako štít před opravdovým láskyplným vztahem. Jako masku, jako Medúzu se zrzavými vlasy, na kterou je lepší se ani okem nezadívat, aby setkání s ní nebylo usmrcující. Bylo přece jednodušší si jen užívat sex, a když ji partner omrzel, nebo už jí nestačil, ho poslat k šípku a být třeba i několik měsíců i let sama – lví Lilith přece nikoho nepotřebuje. Spojila se i s mým energetizujícím vnitřním Marsem ve vodnáři, princátkem větroplachem a provokatérem a občas svedla i mého vodnářského krále (Slunce – vědomí ve vodnáři), silně otcovsky obsazeného vnitřního mužského archetypa. Zastrašila plachou a nezralou Evu v podobě víly Amálky (Luna v blížencích) a její druhou složku Venuši v kozorohu – tu zodpovědnou dívku, která se pasovala do stará-mladá, v mých vizualizacích vypadala jako Věstonická Venuše bez hlavy a rukou, socha znázorňující mateřství ač sama má být jen princeznou. Měla jsem u Evy prohozené role – Luna ta všechny a všechno zachraňující víla nebyla ochotná usednout zodpovědně na trůn vedle krále jako jeho choť královna a Venuše ustrnula, předčasně zestárla, aniž by si užívala život se vším všudy, život mladé a svěží princezny.

Tento víkend jsem se ale s nimi všemi opět setkala, v tanci, meditacích, vizualizacích, snech a rituálech, konstelacích.

Moje Venuše se vizuálně změnila do Ronjy z pohádky Ronja dcera loupežníka a užívala si v mých představách svobodnou jízdu na koni po boku svého „bratra“ Birka (mého Marse ve vodnáři). Luna má víla Amálka ač se velmi bránila, se nakonec proměnila do Markéty z filmu Cesta do lesa – do moudré a svobodomyslné matky podporující své blízké a žijící v souladu s okolím, přírodou a Vesmírem. Slunce mé vědomé mužství se spojilo s Lunou a Lilith v tanci – Eva už necítila rivalitu a ohrožení od Lilith a chápala její důležitost pro akceptaci bolestí a traumat, které k ženství také patří. Adam ve svém srdci integroval obě podoby ženství – světlou a čistou schopnou milovat a sdílet a temnou a bolestnou schopnou dodávat sílu a inspiraci pro rozvoj na životní cestě. Adam také vytvořil prostor pro vnitřní smír obou složek ženství a je připraven své vnitřní ženy ochraňovat a ctít. Lilith je připravena zasáhnout na obranu Evy a podpořit ji na cestě do hlubších míst její duše. Adam vnímá, že jen s Evou může plodit něco nového a krásného, vytvořit domov, partnerství, prožívat lásku.

10639608_834280443260100_2969987741943449654_nProšla jsem hlubokou vnitřní proměnou, pochopila jsem, že už nemohu mít zrzavé vlasy – pro mne symbol Lilith a obarvila jsem si vlasy na mahagonově červenou. Na barvu mé Venuše, dívky, která ví, kde jsou v její jeskyni ukryty poklady a dokáže je sdílet, miluje všechny okolo, stromy, zemi, lesy a tvoří s nimi v lásce a bratrství blízké pouto. Je těhotná nápady a hojností, vnímá silné požehnání a dokáže se poddat rychlému tanci za účelem tvoření něčeho důležitého pro ostatní i sebe. Luna je schopna lépe zastávat roli matky, dává více svobody a zároveň si je vědoma zodpovědnosti za své činy. Vládne svému ženství.

Děkuji za dary, kterých se mi na cestě dostává. Děkuji, že je mohu s těmi, kteří (spíše které) jsou připraveny sdílet takto v článcích nebo i během ženských seminářů zaměřených na rozvoj a přijetí ženství se všemi jeho kvalitami. Moc se těším až budu moci ženy, které se budou účastnit našich sebezkušenostních seminářů v projektu MÁM JI RÁDA, doprovázet na jejich cestě ke smíru mezi vnitřním mužem, vnitřní ženou a její temnou stránkou.

S vděčností v srdci

Yamuna

www.mamjirada.com

www.psychoterapeutka.eu