THD – vaginální, gluteální a anální mapování

Terapie hlubokým dotekem – vaginální, gluteální a anální mapování

      K vaginálnímu mapování jsem se dopracovala přes bodywork, se kterým jsem se seznámila ve Švédsku, přes dotekové tantrické masážní techniky, přes práci s energií a šamanským sebepoznáním. Vytvořila jsem Terapii hlubokým dotekem a unikátně slučuji dotekové intenzivní akupresurní a masážní techniky společně s prací na tématech, které se otvírají díky  aktivní intuitivní terapii, ke které při procesu dochází. Při THD – šamanském léčení – pracuji více v oblasti břicha a vytahuji negativní energii z těla člověka přes sebe a opět ji dostávám ze svého těla ven. Je to velmi náročná technika, kterou jsem nyní z kapacitních důvodů musela na chvíli pozastavit. Nyní se zaměřuji na THD v intimní oblasti. Pracuji takto pouze se ženami – většinou začínáme v oblasti hýždí, gluteálním mapováním – a hledáme místa, která jsou zamrzlá, kde se uložila psychická bolest v podobě fyzické bolesti. Při celé terapii je třeba, aby se žena zaměřila na práci s dechem a často i na úlevný pohyb svého těla. Tato terapie je prováděna vždy tři hodiny v kuse a je nutné absolvovat minimálně tři takto dlouhá a intenzivní setkání po sobě. Ženy cítí ale většinou již po prvním či druhém setkání výraznou změnu k lepšímu ve svém prožívání sebe sama, svého těla, svého potěšení.

vaginální mapováníPři gluteálním mapování mapuji oblast zadečku, boků, kolem kostrče a análního otvoru a jdu až k stydké kosti a pánevním kostem. Používám při tom své lokty a také palce. Zaměřuji se na určité body a místa, kde je uložen stres, strachy a potlačená energie, případně i negativní vzpomínky a traumata. Při silném tlaku se dostávám až ke svalům, šlachám a kostem. Při uvolňování starých věcí ženy vydechují ústy, někdy pláčou nebo křičí a vyluzují různé zvuky, skřeky a vzdechy. Někdy i nadávají nebo se hýbou a projevují jako divoké zvíře. Některé ženy ve svých představách vidí, s čím z jejich minulosti daný bod souvisí – vidí vzpomínku a celou situaci si mohou v bezpečí odžít a pustit ji ze své mysli i těla ven.  Při uvolňování těchto emočních bloků se uvolňuje i hodně energie z daných míst a ženy často poprvé cítí energii, jak proudí celým jejich tělem – často vnímají mravenčení, brnění v rukou, někdy jim to jde až do křečí v prstech, rukou a spodní čelisti, některé se výrazně zpotí, jiné cítí vlny střídání tepla a chladu v celém těle.

Pak přecházíme na oblast vnitřních stehen, kde jsou někdy různé opuchliny a sražená energie v podobě malých i větších cucků, místa s rukavicemi a s pomocí bio kokosového oleje rozmasírovávám a poté bodově hledám místa, kde se uložily zážitky spojené s překračováním hranic. Ženy v těchto místech prožívají to, kdy nejednaly v souladu se sebou, otvíraly svá stehna, kdy nechtěly nebo i v jiných životních situacích si nechaly provádět něco, co nechtěly a co jim ubližovalo. Často se zde objevuje emoce vzteku, některé poprvé v životě pochopí, že mohou říci ne.

Při celé práci s klientkou komunikuji a ona mi sděluje, jak se cítí a co se v ní a sní děje. Pokud je něco moc intenzivní, může říci PAUZA, prodýchá se a když cítí, že můžeme pokračovat, pokračujeme. Ona řídí celý proces.

Po stehnech jdeme na oblast břicha a podbřišku – promasírovávám a bodově uvolňuji úpony svalů kolem kyčlí a jdu ke stydké kosti zepředu. Bodově procházíme i třísla. Pokud má žena v oblasti břicha jizvu např. z laparoskopie, nebo jiné operace či po císařském řezu, místo promasírujeme a oživíme. Některé ženy si po císařském řezu stěžují na celkovou necitlivost ve spodní části břicha, po masáži jizev se citlivost obnovuje nejen v oblasti jizvy, ale v celém podbřišku.

vaginální mapování Když se takto intenzivně uvolní celá oblast pánve, hýždí a stehen, můžeme se zaměřit na vnější a vnitřní ženské pohlavní orgány neboli vulvu a vagínu – jinak řečeno Yoni.

Drobnými jemnými krouživými pohyby promasírovávám jednotlivá místečka na vnějších stydkých pyscích a hledáme společně místa, která jsou necitlivá a zamrzlá. Necitlivost je způsobena obranou těla před bolestí a dlouhodobým a opakovaným prožitkem nepříjemného doteku daného místa, nebo působeným násilím. Nejdříve ta místa byla příjemná, pak tam byla bolest a tělo se odpojilo v daném místě, nevysílá tam aktivní impulsy, neprokrvuje ho, je třeba ta místa prodýchat, někdy na ně i trochu intenzivně zatlačit, aby si žena uvědomila, kde vlastně jsme. Pak jemně promasírujeme a někdy přes bolest se opět navrací příjemná citlivost a potěšení do těchto míst. Ženy to někdy vnímají, jako by je tam někdo píchal špendlíkem, nebo nožem, přitom já mám rukavice, zcela ostříhané nehty a používám olej a pouze bříška prstů. Jde o uloženou psychickou bolest, která je takto symptomaticky prožívána. Někdy toto oživení a zpříjemnění vede až k spontánnímu prožitku vrcholu, ale při terapii se na prožitek orgasmu při společné práci nezaměřujeme. Po oživení obou vnějších pysků se zaměřujeme na promasírování a oživení vnitřních lupínků, kde pracujeme podobně jako na vnějších pyscích.

Na závěr se zaměřujeme na práci kolem otvoru do vagíny a uvnitř vagíny. Vchod si rozdělíme jako na ciferníku hodin na 12 míst. Začínáme většinou nahoře na čísle 12 a přes devítku jdeme k šestce, kde si vyměním prst u jedné ruky za ukazováček u druhé ruky a pokračuji přes trojku opět nahoru k 12. Začínám vždy úplně na kraji vchodu jemnými krouživými pohyby, nebo pokud je místo opět necitlivé, přidám na intenzitě tlaku bodově v daném místě. Když je dané místo příjemné a citlivé, pokračuji o kousíček více dovnitř, opět kroužím a hledám místa, která jsou odlišná – mapuji, co je uvnitř. Někdy jsou zde různé jizvy, odřeniny, jakoby zrníčka či bublinky z tkáně, která je naplněná tekutinou nebo zatvrdlá. Pracuji na tom, aby bylo místo opět živé a příjemné. Někdy je nutné bolest, která je v daném místě vykřičet. Některá místa spíše připomínají strunky a díry nebo dokonce tunýlky. Když jsem v hloubce na celý prst, již netlačím na tkáň ani nedělám kroužky, ale spíše zde provádím jemnou oživovací vibraci. V největší hloubce na délku celého ukazováčku na dvanáctce bývá dostupné hrdlo děložního čípku, ale to velmi záleží na tom, zda je otevřené k otvoru z a do vagíny, nebo zda je stočené ke straně vagíny nebo spadlé v dolní části vagíny. Pokud na něj dosáhnu prstem, jemně ho projedu a masíruji a sděluji ženě, jak na dotek vypadá – zda je pevný nebo rozměklý, vrásčitý, zjizvený nebo hladký. Na dvanáctce je také Gbod a zde je vývod močové trubice a ženy mají často puzení k močení v tomto místě – je to i přirozené při prožitku vzrušení v daném místě. Některé ženy totiž dokážou stejně jako muži své vzrušení vypudit ven, vystříknou a mají ejakulaci podobně jako muž, kdy tekutina prochází močovou trubicí a vychází z těla ven v blízkosti míst, která masírujeme. Žena, která je schopna squirtingu má před výstřikem také pocit nucení na močení. Na devítce bývají témata spojená se ženskou linií, jako jsou porody, potraty, ženská obřízka apod. I ženy, které ještě nerodily, někdy tělesně prožívají porod při masáži těchto míst. Při THD – vaginálním mapování totiž nedochází k léčení pouze vzpomínek a prožitků dané ženy, ale i sedmi generací před ní a sedmi generací, které budou po ní následovat. Některým ženám se ukazují při léčbě i obrazy z hlubší minulosti – tzv. minulých životů. Já sama někdy při této terapii vidím ženy v různých situacích a obrazech z jejich minulosti. Na šestce jsou uloženy vzpomínky na násilí, na sexuální zneužití, znásilnění nebo na silně traumatický porod. Někdy je celá šestka zjizvená po velkém nástřihu při porodu a žena je v daném místě úplně odpojena od pocitu potěšení, nebo ho naopak cítí velmi bolestivě. Na trojce jsem neodpozorovala specifická společná témata pro větší počet žen.

Některé ženy potřebují i masáž v oblasti prsou, když svá prsa odmítají nebo v dané oblasti mají nějaké nezpracované emoce v podobě bulek apod. Nebo po zkušenosti se sexuálním zneužíváním do análu pracujeme v této oblasti na léčení zranění na duši i těle v této citlivé oblasti, pak se jedná o anální mapování, které probíhá podobně jako vaginální mapování.

vaginální mapováníKaždá žena je velmi individuální a jedinečná ve svých prožitcích, ve své anatomii, v zápisu svých prožitků do svého těla. Nikdy mne asi nepřestane udivovat, jak rychle a skvěle dokáže naše tělo zregenerovat samo sebe, místa, která byla zjizvená, poškozená, se stávají hladká, měkká, lubrikovaná a hlavně pozitivně a příjemně prožívaná. Je nádherné pozorovat naši schopnost spojit se samy se sebou, se svými dary, svou unikátní tvořivou silou a neuvěřitelnými schopnostmi. Jsme plné zázraků a já si velmi cením té možnosti, kterou mi tato terapie umožňuje, být pro jiné ženy oporou, doprovázet je v bezpečí a hlubokém spojení naplněném důvěrou a soucítěním.

 

S vděčností

Yamuna

 

www.psychoterapeutka.eu, www.mamjirada.com